fbpx

Saç Ekimi Nedir?

Güçlü ve sağlıklı saçlar güzelliğin en önemli belirtilerindendir. İnsanlar her zaman güzel görünmek için harika bir görünüme sahip saçlar elde etmek için şu ya da bu şekilde arayış içerisindedir. Bu sorunun çözmünde yapılacakların başında saç ekimi gelir.

Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi her insanın hayatında karşılaştığı veya karşılaşacağı bir sorundur. Fiziksel olarak sakıncası olamamakla birlikte kişi, sosyal hayatında olumsuz yönde etkilenebilmektedir. Bu durumda öncelikle kalıcı tedaviler ele alınarak tedaviye başlamak en akıllıca yöntemdir. Saç ekimi bu yöntemler arasında uzun vadede çok kalıcı sonuçlar vadetmektedir.
Kafa derisindeki her bir saç 2 ila 6 yıl uzar, bir süre kalır ve sonra dökülür. Aslında, her gün bir kişi 50 ila 150 kıl kaybeder. Bir saç dökülünce yerine yeni bir saç çıkmaya başlar. Saç ekimi yöntemi, bu doğal sürecin aynı saç ve saç köküyle sağlıklı saçları kel bölgeye yeniden ekmekle tanımlanabilir.

Saç Dökülmesinin en önemli nedenleri nelerdir?

Saç dökülmesi genellikle genetiktir. Eğer ailenizin saçlarında incelme varsa, yüzde 95 oranında saç dökülmesi veya kellik yaşama ihtimaliniz vardır. Bazı ilaçlar veya tıbbi durumlar da saç dökülmesine neden olabilir.
Kesin nedenleri bilinmemekle birlikte, kalıtım, hormonlar ve yaş, erkek tipi ve kadın tipi kellik olarak adlandırılan en yaygın saç dökülmesi tipine katkıda bulunur. Erkeklerde, bu saç dökülmesi şekli androjen denilen seks hormonlarından, özellikle de testosterondan etkilenir.
Yaşlanma, kemoterapi, kötü beslenme ve aşırı diyet hatta fiziksel ve duygusal stres gibi unsurları da sebepler arasında sıralayabiliriz.

Saç ekiminde FUE yöntemi?

Saç dökülmesi veya kısmi saç dökülmesinden rahatsızlık duyan kişiler için mükemmel bir çözümdür.
Saç köklerinin hiçbir şekilde kesi izi olmadan, dikiş kullanmadan 0,8–1,1 mm çapında özel uçlara sahip mikromotor ile tek tek birli, ikili, üçlü foliküler üniteler şeklinde saçlı deriden çıkarılması işlemidir. Foliküler üniteler (greftler) saçlı derinin arka ve yan bölümlerinden çıkarılarak, tekrar saç çıkması istenilen bölgeye nakledilir. Verici ve alıcı alana lokal anestezi yapılır böylece ağrı hissdilmez. Dikişsiz, ağrısız, saçlı deride iz bırakmayan yöntemdir. Bu yönetmle ilgili detaylı bilgiye ilgili sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Fue Saç Ekimi.

Saç ekiminde DHI yöntemi?

DHI saç ekim yöntemiyle FUE saç ekimi yöntemi arasındaki en önemli fark kanal açmadır. DHI saç ekimi tekniğinde, FUE yöntemindeki gibi kanal açma yöntemi uygulanmaz. Direk implant kalemi içerisine yerleştirilen kökler saç köklerinin yönlerine göre ekim yapılır ve daha normal bir görüntü sağlar.

DHI saç ekim tekniği, basit bir prosedür gibi görünmesine rağmen en gelişmiş saç ekimi tekniklerinin başında gelir. DHI yönteminde Choi İmplant Pen’in saç ekiminde kullanılması deneyim ve tecrübe gerektiren bir işlemdir bu nedenle muhakkak uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. Detaylı bilgiye ilgili sayfamızdan ulaşabilirsiniz. DHI Saç Ekimi.

Saç ekimi gerçekten işe yarıyor mu?

Evet. Nakledilen saç derisi, saç derisinin arkasından çıkarılır ve kel bölgeye aktarılır. Transfer edilen doku yabancı doku olmadığı için reddedilmez. Nakledilen saç, renk, doku, büyüme oranı ve kıvrılma gibi kendi özelliklerini korur.

Saç Ekimi Metodları

Saç köklerinin hiçbir şekilde kesi izi olmadan, dikiş kullanmadan 0,8–1,1 mm çapında özel uçlara sahip mikromotor ile tek tek birli, ikili, üçlü greftler halinde çıkarılarak, tekrar saç çıkması istenilen bölgeye nakledilir.

DHI Saç ekimi ya da halk harasındaki basit ismi ile Doğrudan Saç Ekimi, kafa derisinde kesi yapılmadan, dikiş atılmadan ve bu sayede de hiç iz bırakmadığından, en çok tercih edilen saç ekimi operasyonlarından bir tanesidir.

HEMEN ÜCRETSİZ FİYAT AL

Sende istediğin saçlara kavuşmak için acele et!

HEMEN FİYAT AL

Uzmanlarımız size en kısa sürede bilgi vereceklerdir.

HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Danışanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçeceklerdir.Lütfen formu eksiksiz doldurun.

TOP