fbpx

DHI Yöntemi İle Saç Ekimi

DHI (Direct Hair Implantation-Doğrudan Saç Ekimi) DHI Saç Ekimi , tek tek toplanılan saç köklerinin otomatik Choi implanter kalemleriyle ekim alanına yerleştirilmesidir. DHI Saç Ekiminde, kalınlığı 0.6 mm ve 1 mm arasında değişen cerrahi kalem ile alınan greftler kafa derisine herhangi bir kanal açmaksızın direkt olarak nakledilir. Normal saç ekim yöntemlerinde iki ayrı seferde yapılan bu işlem, DHI Saç Ekiminde Choi implanter kalemleriyle tek seferde yapıldığı için doğrudan saç ekimi olarak adlandırılıyor.

DHI Saç Ekimi Nedir?

Öncelikle kendi saçlarınızla işlem yaptırdığınız için %100 doğal sonuçlar sağlar. İkincisi ağrısız bir işlem olduğu için kanama azdır ve daha yoğun saç uzamasına neden olabilir. DHI Saç Ekiminde kullanılan Choi Implant Pen tek kullanımlık olup yüksek güvenlik ve hijyen sağlar.

FUE saç ekimi işleminde; işlemi yapan uzman saç köklerini implante etmeden önce kafa derisinde hali hazırda bulunan kanalları kendisi keser. DHI işlemi sırasında ise; her iki işlemi de kendi kendisine yapabilen Choi Implant Pen'i kullanılır.

Choi Implant Pen, uçlarından birinde içi boş iğne bulunan kalem benzeri bir alettir. Saç ekim işlemi sırasında teknisyenler içi boş iğne ucuna saç greftlerini yerleştirir ve daha sonra uzman iğne ucuna yerleştirilmiş saç greftlerini ekim yapılacak bölgeye ekim işlemini yapar. Bu işlem her bir greft için tekrarlanır. Yani ortalama bir saç ekiminde yaklaşık 4000-5000 kez tekrarlanır.

Standart FUE yönteminde; işlemi yapan ekibin kafa derisinde küçük dairesel kesikler oluşturması gerekmekte iken DHI Saç Ekiminde kanal açma işlemini ortadan kaldırır. Bu yöntemde  uzman greftleri doğrudan ekim yapılacak bölgeye ekebilir.

DHI (Direct Hair Implantation) yöntemi ile yapılan saç ekimi operasyonunda, ekim yapılmak üzere donör bölgeden alınan sa. kökleri kısa sürede alıcı bölgeye transfer dildiği için köklerde daha az kayıp sağlanmaktadır. Yani; DHI saç ekiminde Choi İmplant Pen kullanılarak, nakil sonrası diğer tekniklere oranla  önemli ölçüde daha yüksek greft gerçekten tutunma sağlar. Ayrıca, kanal açma işlemi yapılmadığı için daha hızlı iyileşme süresi anlamına gelir ve saç ekimi yaptıran kişiler hızla günlük hayatlarına dönerler.

Sağlıklı dokulara zarar vermeden uygulana DHI saç ekim yöntemi çok daha sık ekimlere imkan tanıması açısından avantajlıdır. FUE saç ekimi tekniği uzmanlarca yapılmadığı takdirde kanal açma işleminde bazen sağlıklı saçlara zarar verebilir ama DHI saç ekim tekniğinde bu oran gittikçe düşürülmüştür.

DHI saç ekim yönteminde iyileşme süreci de diğer tekniklere göre çok hızlıdır. Çünkü 3-4 gün içerisinde kabuklanma ve ödem sorunu çözülmüş olur. FUE tekniğinde bu süre 10 güne kadar çıkabilmektedir.

HEMEN ÜCRETSİZ FİYAT AL

Sende istediğin saçlara kavuşmak için acele et!

HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Danışanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçeceklerdir.Lütfen formu eksiksiz doldurun.

HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçeceklerdir.Lütfen formu eksiksiz doldurun.

TOP