کوچک کردن سینه (ماموپلاستی ریداکشن)

کوچک کردن سینه (ماموپلاستی ریداکشن) -mammoplasty reduction

پستانهای خیلی بزرگ علاوه بر ظاهر نا مناسبشان که تاثیر منفی در اعتماد به نفس شخص دارد مشکلات دیگری نیز برای خانمها ایجاد می کند که این مشکلات شامل پشت درد ، گردن درد ، مشکلات منفی عدم توانایی شرکت در فعالیتهای ورزشی می باشد.

در عمل جراحی کوچک کردن پستان با برداشتن چربی و بافت غدها و پوست از سینه ،آنها را کوچکتر ، سبکتر ،سفت تر می کنند.همچنین در این عمل می توان  هاله نوک پستان را که تیره تر است کوچکتر کرد.
علت بزرگی سینه ها چیست ؟

بزرگی سینه  می تواند بعلت بارداری, چاقی , یائسگی , مصرف داروهای هورمونی ,  ژ نتیک و استعداد خانوادگی باشد.

چه کسانی مناسب این جراحی نمی باشند؟

تنها با یک مشاوره می توان به جواب این سوال دست یافت. این عمل می تواند برای تمام زنان در تمام سنین مفید باشد، ولی معمولا اگر در زیر سن بلوغ انجام شود ممکن است بعد از جراحی دوباره کمی رشد کند . بعلاوه، بیمارانی که قصد حامله شدن دارند ممکن است حاملگی باعث تغییر مختصر در سایز و شکل سینه ها بعد از زایمان و شیر دهی شود که گاهی نیاز به اصلاح دارد. اگر شما اضافه وزن قابل توجهی دارید، پیشنهاد می شود، ابتدا وزن خود را کاهش دهید.چون هر گونه کاهش وزن قابل توجه بعد از عمل باعث شلی وافتادگی سینه ها خواهد شد. سیگاری  ها و افرادی که چاقی مفرط یا بیماری مزمن مثل دیابت دارند را میتوان با روشهای خاصی عمل کرد.ترک سیگار یکماه قبل از عمل اجباری میباشد . کسانی که برداشت درستی از عمل ندارند و انتظارات واقع بینانه ای از عمل ندارند بهتر است جراحی را انجام ندهند.

روشهای جراحی
لیپوساکشن یکی از روشهای کوچک کردن سینه ها می باشد که چربی داخل سینه برداشته شده و حجم سینه کوچکتر میشود ولی افتادگی سینه را اصلاح نمیکند پس برای افرادی مناسب است که مقدار زیادی  چربی در سینه دارند مثل زنان یائسه و افرادی که جای عمل روی سینه هایشان را نمی پذیرند و یا اصلاح افتادگی مد نظرشان نیست . برای  کوچک کردن سینه از برش های متعدد و متفاوتی استفاده می شود که هر چقدر سینه بزرگتر افتاده تر و پوست اضافه بیشتری داشته باشد، باید برش وسیع تری هم داده شود.
سینه هایی که برای اصلاح بزرگی شان به برداشت کمی نیاز دارند را میتوان فقط با برش دور هاله عمل کرد .
اگر سینه به برداشت ۵۰۰ گرم یا کمتر نیاز داشته باشد درمان با برش دور هاله و برش عمودی زیر هاله انجام میشود.
در سینه های خیلی بزرگ و افتاده که باید بافت زیادی برداشته شود نیاز به برش دور هاله و برش عمودی زیر هاله و برش افقی در چین زیر سینه می باشد .(برش لنگری یا T برعکس)
اگر سینه ای خیلی هم بزرگ نباشد ولی پوست اضافه زیادی داشته باشد باز هم از برش لنگری برای اصلاح کامل سینه استفاده میشود.