کاشت مژه و ابرو

کاشت مژه و ابرو

بدون تردید داشتن مژه های پُر پشت در زیبایی چهره ی انسان اهمیت فوق العاده ای دارد.مژه های پُر پشت بر زیبایی چشم ها افزوده و در کنار سایر عناصر صورت مانندابروها، خط موی پیشانی، گونه، بینی، لب و چانه تصویر منحصر به فردی به چهره ی انسان می بخشند.از طرفی فقدان مژه در ظاهر شخص تأثیر منفی می گذارد. شایان ذکر است که از نظر آناتومی نقش مژه ها در انسان و حیوانات حفاظت از چشم ها در برابر گرد و خاک است.

 

کلاً افرادی که متقاضی کاشت مژه هستند دو دسته اند:

برخی در اثر تروما یا بیماری های مختلف مژه های خود را از دست داده اند.

علل این امر عبارت هستند از:

_جراحت ها و اسکار ناشی از تصادفات رانندگی، حوادث کار، سوختگی، خالکوبی و

_برداشتن تومورهای مختلف با جراحی، رادیوتراپی و شیمی درمانی

_بیماری های پوستی مانند  لوپوس سیستمی، لیکن پلان، بیماری های غده ی تیروئید

_فقدان مادرزادی مو در کل بدن

پیش از کاشت مژه در این بیماران، سه نکته حائز اهمیت است:

_آیا بافت صدمه دید ه ی پلک آمادگی پذیرش فولیکول های موی جدید را دارد یا خیر؟

_آیا ناحیه ی دهنده ی مناسب برای برداشت مو وجود دارد یا خیر؟

_آیا بیماری پوستی پلک فعال است یا خاموش

۲_گروه دوم افرادی هستند(به ویژه خانم ها) : که مژه های سالم و طبیعی دارند و فقط برای افزایش اندازه و رنگ مژه ها و پُر پشتی آن ها، به پزشک مراجعه می کنند.

در این حالت بهتر است بیمار خواسته ی خود را به طور شفاف با پزشک در میان بگذارد و پزشک نیز امکان کسب نتیجه ی مورد نظر را بررسی کرده و به بیمار اطلاع دهد و در نهایت روی نتیجه ی واحد به توافق برسند.

کاشت ابرو 

امروزه کاشت ابرو بسیار مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری از خانم ها به دلایل متعددی مثل تاتو، جراحی، وجود جای زخم و بالا بردن ابروها کاندید این عمل می باشند.برای کاشت ابرو می بایست به زاویه خواب موهای کاشته شده و همچنین سوراخ های ایجاد شده دقت کرد. برای مثال ما در این کلینیک از سوزن شماره ۲۳ یا آبی رنگ استفاده می کنیم که حداکثر قطر آنها ۰٫۶۵میلیمتر می باشد. با این قطر کم، می توان در هر ۱ سانتیمتر مربع حداکثر تا ۱۱۰ تار مو کاشت ولی هر چه قطر سوزن بزرگتر شود از تراکم موهای کاشته شده هم کاسته می شود.