پروتز باسن

جراحی زیبایی باسن(لیپوساکشن باسن)

ليپوساكشن در باسن :شكل باسن توسط چربي‌هاي زير جلدي تنظيم مي‌شود.

اگر ليپوساكشن در ناحيه باسن به خوبي انجام شود، شكل واندازه باسن بهتر خواهد شد و حالت قرينه خواهد گرفت. استفاده از لوله‌هاي تخليه باريك در اين موارد كار بسيار خوبي است و نتايج عالي به همراه دارد. چربي ناحيه باسن داراي خاصيت شكل‌دهي خاصي است.در ناحيه باسن بايد هماهنگي شكل باسن را در نظر داشت. جراح بايد كوشش كنند كه مقدار كافي چربي را از دو طرف تخليه كند و نبايد تخليه چربي آنقدر زياد باشد كه در ظاهر باسن ايجاد عدم تقارن و فرورفتگي موضعي ايجاد نمايد. اگر جراح با توجه كامل و به طور مساوي چربي باسن را به صورت يكنواخت تخليه نمايد، خاصيت ارتجاعي پوست همراه با كاهش وزن باسني سبب بالا رفتن باسن مي‌شود.
هدف از ليپوساكشن در باسن فقط خالي‌كردن چربي‌هاي اضافي نيست بلكه جراح بايد مثل يك مجسمه‌ساز دقيقاً از تناسب اندام باسن از روبرو و از نيم رخ مطلع باشد و سعي كند با تخليه چربي‌ها از قسمت‌هاي مختلف اين تناسب را در مجموع ايجاد كند.
کوچک کردن باسن:برای بیمارانی که از پرچربی بودن باسن شاکی هستند
بزرگ کردن باسن:برای بیمارانی که خواهان حجیم شدن باسن هستند
لیفت باسن:برای بیمارانی که به علت کاهش وزن دچار شلی و افتادگی پوست باسن شده اند
بزرگ کردن باسن :

بزرگ کردن باسن به دو روش انجام میشود

۱_تزریق چربی: چربی را میتوان از شکم؛پهلوها و رانها ساکشن کرده و به باسن تزریق کرد.اگر ساکشن چربی بدون فشار منفی زیاد انجام شودپاره شدن و تخریب سلولهای چربی به حداقل میرسد.تزریق چربی احتمال پس زدن پروتز را نداردو عمل کم خطرتری است.این عمل راحت بوده ولی به علت اینکه هنگام نشستن ؛فشار وزن بدن به این قسمت وارد میشود باعث  جابجایی چربی و افزایش جذب ان میشود.فعالیت نرمال بعد از دو روز و فعالیت فیزیکی  بعد از دو هفته شروع میشود.اشکال این روش احتمال جذب چربی و نیاز به تزریق مجدد است


۲_استفاده از پروتز برای حجیم کردن باسن :این پروتز از جنس سیلیکون بوده و از پروتز پستان محکمتر است.عمل جراحی از خطی بطول ۵ سانتیمتر در چین بین دو باسن از روی ناحیه ساکروم در باسن دو طرف گذاشته میشود.پروتز را در ۳ قسمت میتوان گذاشت ۱- زیر فاشیا ۲-لابلای عضلات  باسن ۳-زیر عضلات باسن
بعضي از باسن‌ها حالت پهن و مسطح داشته و داراي آن برآمدگي‌هاي مورد نظر از نيم‌رخ مي‌باشند. جراح مي‌تواند با تخليه چربي‌ها در مكان‌هاي مناسب روشي را ايجاد نمايد كه باسن بتواند در اثر كشش پوست به صورت برآمده شده و بالا بيايد.
تزريق چربي در باسن :

در اين روش از نواحي ديگر بدن كه داراي چربي مناسب مي باشند مثل شكم رانها و پهلو چربي كشيده شده و بعد از اعمال تغييرات در آن به ناحيه باسن تزريق ميشود اين روش براي بيماران مناسيب مي باشد كه داراي باسن كوچك  مي باشند و يا اينكه براي فرم دادن و سفت كردن باسن استفاده مي شود .
ليفت باسن :

اگر شما تمایل داشته باشید که بدن موزون و زیباتر داشته باشید کشیدن پوست یا همان لیفتینگ می تواند شما را به اهدافتان برساند . در طی این عمل تونیسیته ( قوام ) بافت زیر جلد که نگهدارنده پوست و چربی زیرپوست می باشد بهبود می یابد و با برداشتن پوست و چربی اضافه زیر جلد تا حدی مشکلی که در اثر از بین رفتن الاستیسیته ( قوام )بوجود آمده است برطرف می گردد.

کل برش بسته به میزانی از بافت نرم که باید برداشته شود و قضاوت جراح دارد . لیفتینگ کامل پائین تنه باعث درمان شکل باسن ، شکم ، ران ، دورکمر ، دور لگن می شود . این عمل با برش دورتادوری انجام شده و باعث کشیدن تمام پائین تنه و از بین رفتن شلی می گرد.