رفع چربی های موضعی به روش اولتراسونیک

رفع چربی های موضعی به روش اولتراسونیک

درمان به روش اولتراسونیک به شما کمک می کند تا به بدنتان فرم تازه دهید. اولتراسونیک یک روش بدون جراحی و سریع، جهت کاهش چربی های موضعی می باشد. در این روش که امروزه در حال فراگیر شدن است، از فرکانس امواج کوتاه استفاده شده تا سلول های چربی در زیر پوست را از بین ببرد.

اولتراسونیک کویتیشن یک روش درمانی جدید (بدون نیاز به جراحی) است که می تواند جایگزین روش های قدیمی برداشتن چربی های زائد بدن (مانند جراحی لیپو ساکشن) شود.
مزایای استفاده از این روش عبارتند از:
– کاهش سلولیت
– کاهش علائم کشش
– تغییر در فرم بدن
– بدون نیاز به جراحی و استراحت
– بدون درد
– بدون صدمه به پوست سالم و نرمال بدن
– مناسب برای تیپ های مختلف پوست
همیشه به یاد داشته باشید که نتایج می تواند بی ثبات باشد و نمی تواند جایگزین روش زندگی سالم گردد. بسیار مهم است که یک تغذیه سالم، متعادل و فعالیت بدنی متناسب داشته باشید. به این ترتیب نتایج حاصل از اولتراسونیک تضمینی نیستند.
چه تفاوتی بین اولتراسونیک و روش های لیپوساکشن قدیمی وجود دارد؟
اولتراسونیک کویتیشن یک روش بدون جراحی، درد و خونریزی است. بزرگترین تفاوت بین درمان با اولتراسونیک  و لیپوساکشن لیزری در روش حذف چربی است.
اولتراسونیک از گرما برای حمله به سلول های چربی استفاده می کند. اولتراسونیک برای مناطق بزرگتر بهتر است و لیپوساکشن لیزری برای مناطق کوچکتر. بسیاری از مراجعین، از لیپوساکشن به دلیل حساسیت بسیار زیاد لیزر ناراضی هستند. به همین دلیل لیزر برای مناطق کوچک مفیدتر است.
چه زمانی نتایج درمان با اولتراسونیک را خواهم دید؟
در اغلب موارد نتایج کاملاً مشهود و سریع خواهد بود. لیپوساکشن باعث ایجاد تورم خواهد شد که اثرات حقیقی جراحی را می پوشاند. در روش اولتراسونیک حداقلِ تورم ایجاد می شود بنابراین نتایج کاملاً مشهود خواهد بود. اگر شما تورم دارید، برای دیدن نتایج باید ۱ الی ۳ ماه صبر کنید.
 تئوری کویتیشن:
تکنولوژی اولتراسونیک کویتیشن قادر می سازد تا انرژی اولترا سونیک در مناطق درمانی مورد نظر متمرکز گردد. پس بنابراین می تواند بطور انتخابی از طریق انفجارهای میکروسکوپی در غشا سلول های چربی زیر پوستی، در عملکرد آنها اختلال ایجاد کند.
بعد از شکستن بافت چربی، چربی در مایع میان بافتی آزاد می گردد جاییکه آنها بطور آنزیمی به گلیسرول و اسید های چرب آزاد متابولیزه می شود.
گلیسرول های محلول در آب به سیستم گردش خون مهاجرت می کنند که برای تولید انرژی مجدداً استفاده می گردند. در حالیکه اسید های چرب آزاد به کبد وارد شده و مانند سایر اسید های چرب ساده، تجزیه می شوند.

فرکانس رادیویی سه قطبی (Tripolar Radio Frequency):
Tripolar RFبه متابولیزم گرانول های چربی بزرگ که قبلاً بوسیله کویتیشن منهدم شده اند کمک می کند. غشای میان پوستی و لایه زیر پوستی بطور همزمان گرم می شوند که باعث می شود تا فیبرهای کلاژنی منقبض شوند. انقباض فیبرها، بطور فوری پوست را می کشد و تنگ می کند. متابولیسم فیبروبلاست افزایش می یابد و کلاژن جدید تولید می شود که اثر طولانی مدت خواهد داشت.
بیشتر انرژی RF به لایه های عمیق پوستی وارد می شود. این مسئله باعث می شود تا لایه های پوستی نازک شده، عمق چروک ها کاهش یابد و همچنین پوست مستحکم تر گردد. در اثر تحریک پوست بوسیله RF، منبع کلاژن اصلی جهت تولید کلاژن تازه تقویت می گردد.
تجزیه چربی (Mono Polar RF + Cavitation):
این روش ترکیبی، دستگاهی است که به حذف چربی های باقیمانده از روش کویتیشن کمک می کند. همچنین RF تک قطبی، در دفع تریگلیسرید ها و کشیدگی پوست موثر است.
جریان قدرتمند RF تک قطبی، به شدت ناحیه زیرین پوست (جاییکه سلولیت قرار دارد) را گرم می کند و اثر سه گانه بر روی بافت های سلولیت دارد:
۱- بلافاصله فیبرهای کلاژن موجود را کوتاه می کند. بنابر این یک اثر لیفتینگ پوست دارد.
۲- فیبروبلاست ها را به ساخت کلاژن و فیبرهای الاستین تحریک می کند. بنابراین باز هم اثر کشیدگی بر پوست دارد.
۳- سلول های آدیپوسایت را به آزاد کردن چربی به درون گردش خون تحریک کرده و بطور فیزیکی به آنها صدمه می زند (آدیپو سایت ها سلولهای شکستنی تری نسبت به فیبروبلاستها و سایر سلول ها هستند).
خلا + RF سه قطبی (Vacuum + Tripolar RF):
استفاده ترکیبی از تکنولوژی RF و خلا، دسترسی به چربی های عمیق تر را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و گردش خون موثر اتفاق می افتد
این افزایش گردش خون موضعی در محدوده غشا میان پوستی، باعث می شود تا پوستی که در اثر افزایش سن تضعیف شده، کشیده شود. قابلیت ارتجاعی پوست شما بوسیله فعالیت های متابولیکی، بهبود می یابد. بنابر این از طریق غدد تعریقی و لنفاوی، چربی و سموم از بدن خارج می شود.